Медична сестра інформує

Влітку дитячий організм найбільше потерпає від харчових отруєнь.Харчовими отруєннями називають захворювання, що передаються переважно через інфіковану їжу. У більшості випадків вони характеризуються коротким інкубаційним періодом і бурхливим протіканням з явною перевагою симптомів гострого отруєння.

Найчастіше влітку від харчових отруєнь страждають діти, тому що навіть при великому бажанні за ними не завжди вдається встежити батькам. Які найчастіше продукти викликають захворювання влітку?

— Здебільшого це овочі, фрукти, особливо черешні, ягоди, які часто споживають немитими. Також захворювання можуть виникати при вживанні м’ясних виробів, яєць, молочних продуктів, які не пройшли достатньої термічної обробки. Або якщо були порушені санітарні норми приготування та зберігання продуктів. Це може призвести до виникнення сальмонельозу, що трапляється в поодиноких випадках.—

Які перші симптоми отруєння? Як швидко вони проявляються?

Якщо отруєння пов’язане з перевантаженням шлунка харчовими продуктами (продуктами не по віку дитини, з переїданням) — через 12 годин, через добу. Якщо це харчові отруєння стафілококом — уже через 6 годин. У хворих з’являється загальна слабкість, сонливість, біль у животі, головний біль, нудота, підвищення температури, відбувається зневоднення організму.

— Що робити у випадку, коли отруїлися, а змоги відразу звернутися до лікаря немає? — В першу чергу дитині потрібно давати пити багато рідини. Варто зменшити об’єм їжі. Давати «Гастроліт», «Регідрон», чай з лимоном, негазовану мінеральну воду, активоване вугілля. Але якщо стан не покращується, з’являється сонливість, в’ялість, нудота або підвищується температура і починається пронос, необхідно негайно звертатися до лікаря.

Самолікуванням не варто займатися, тому що це не тільки призводить до ускладнень, погіршення стану дитини, але й подальше лікування триває набагато довше.

— Як вберегти дитину влітку від харчових отруєнь?

— Дітям, яким не виповнилось одного року, не варто давати фруктів, які погано миються: малину, полуниці, суниці. Їм по віку краще готувати компоти. Фрукти й овочі з ринку потрібно ошпарити окропом. Не тримати сирі продукти, що вимагають охолоджування, при кімнатній температурі. Дотримуватись санітарних норм приготування їжі, особливо птиці, яєць, молочних продуктів. Необхідно ретельно мити руки, не давати їсти дітям фрукти та інші продукти під час прогулянок та в транспорті. Зберігати готову їжу, що потребує охолодження, в холодильниках. Не варто їсти продукти, що зберігалися на повітрі більше чотирьох годин.
Кiлькiсть переглядiв: 621